Przemysłowe magazyny energii

Przemysłowe magazyny energii to systemy, które służą do gromadzenia i przechowywania energii elektrycznej w celu późniejszego wykorzystania. Jego głównym zastosowaniem jest magazynowanie energii, gdy jest ona najtańsza (np. w nocy albo pochodząca z nadwyżek wytwarzanych przez OZE), a wykorzystywana gdy jest najdroższa lub w momentach zwiększonego zapotrzebowania, a nawet w przypadku awarii systemu elektroenergetycznego.

Przemysłowe magazyny energii mogą być zbudowane w różnych konfiguracjach i z wykorzystaniem różnych technologii, w zależności od wymagań konkretnych zastosowań. Obecnie większość opiera się na ogniwach litowo-jonowych, a także na ogniwach paliwowych, działających na wodór lub amoniak.

Przemysłowe magazyny energii mają wiele zalet. Mogą pomóc w równoważeniu zapotrzebowania i podaży energii w sieci, zmniejszając koszty operacyjne i ograniczając emisję gazów cieplarnianych. Mogą również służyć jako systemy zasilania awaryjnego, co zwiększa niezawodność dostaw energii i zmniejsza ryzyko przestojów.

Produkty

ENBN030K048V100AHLFP

Domowy magazyn energii 5-30kWh

Moduł bateryjny, dedykowany do systemów magazynowania energii, wykonany w najbezpieczniejszej technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP). Zapewnia ona najlepszy stosunek jakości do ceny. W porównaniu do klasycznych technologii baterii, technologia litowo-jonowa charakteryzuje się kilkukrotnie dłuższym czasem życia baterii, pozwalając zaoszczędzić miejsce i wagę baterii. Bezobsługowa praca baterii pozwala zredukować koszty eksploatacyjne do minimum.

PDF